Friday, September 25, 2020
Home|Iran|Islam|Persian Language|FAQ|Contact Us|Links|Sitemap
Login
Emri i përdoruesit :   
Fjalëkalimi :   
 
Captcha:
[Antarësim]
Vote
Votimi është jashtë funksionit
Visitors` Statistics
 Vizitor i kësaj faqe : 2290950
 Numri i viziorëve të ditës së sotme : 140
 Totali i vizitorëve : 2687247
 Vizitorët online : 1
 Koha e vizitës : 0.8907
i zgjedhur

..
.
.
.
.
معرفي فصلنامه پرلا
.
آموزش آنلاین زبان فارسی
..

Clock
News


* Irani: “ Hollivudi i Lindjes së Mesme”
Periodikja italiane “Geo” në numrin e saj të botuar në muajin nëntor i ka kushtuar një koment të gjerë dhe i ka bërë një
 2007/10/24 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Një studiues iranian fitoi titullin për artikullin më të mirë në kongresin e Lazerit në Evropë
Shkrimi i dr. Soheila Mokameli, mjeke dhe studiuese iraniane, fitoi titullin për shkrimin më të mirë midis 100 shkrimeve të
 2007/10/24 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Ekspozita e artit Safavi: Lulëzimi i Miniaturës
Muzeu i Luvrit në Paris ka organizuar një ekspozitë speciale të artit iranian të periudhës Safavi e cila mund të konsiderohet
 2007/10/24 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* UNESCO: Festime për Rumiun edhe në Shqipëri
Drejtoria e Përgjithshme e UNESCO-s e ka shpallur zyrtarisht vitin 2007 si “Viti Ndërkombëtar i
 2007/10/22 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Ardhja e vonët e Rumiut
Në 800-vjetorin e lindjes, në Vitin Ndërkombëtar të RumiutNë historinë e letrave shqipe
 2007/10/22 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* "MASNAVITë" OSE ODET E LINDJES
Bashkëbisedim me poetin Dhori Qiriazi, përkthyes i "Masnavive" të Xhelal-ed-din
 2007/10/22 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Rumiu, UNESCO dhe Naimi
UNESCO: 2007, Viti ndërkombëtar i poetit të madh pers, Rumiu Në rast se Mevlana Jalal-ad-Din
 2007/10/22 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* DY PARALELE POETIKE: RUMIU DHE NAIM FRASHËRI
Viti ndërkombëtar i poetit të madh pers, Xhelaledin Rumiu Nuk jam i pari që vë re
 2007/10/22 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* M si Mëma ( M like Mother) filmi përfaqësues Iranian për çmimin Oscar
Morën fund edhe zërat lidhur me zgjedhjen e përfaqësuesit iranian për çmimin Oscar, dhe filmi “ M si Mëma” me regji të Resul
 2007/10/19 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Ekspozita e fotografëve iranianë në Itali
“Irani, populli, rrugët dhe perspektivat”, është titulli i ekspozitës prej 56 fotografi bashkëkohore iraniane i çelur ne
 2007/10/19 - Komentet : 0Teksti i plotë >>

<< Faqja e mëparshme13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Faqja tjetër >>