Monday, September 28, 2020
Home|Iran|Islam|Persian Language|FAQ|Contact Us|Links|Sitemap
Login
Emri i përdoruesit :   
Fjalëkalimi :   
 
Captcha:
[Antarësim]
Vote
Votimi është jashtë funksionit
Visitors` Statistics
 Vizitor i kësaj faqe : 2292743
 Numri i viziorëve të ditës së sotme : 377
 Totali i vizitorëve : 2689216
 Vizitorët online : 1
 Koha e vizitës : 0.5781
i zgjedhur

..
.
.
.
.
معرفي فصلنامه پرلا
.
آموزش آنلاین زبان فارسی
..

Clock
News


* Dokumentari iranian në Festivalin e Mynihut
Dokumentari “Vendi i rehatshëm për peshqit” me regji të Naser Zamirit dhe producent Qendrën e zhvillimit të filmit dokumentar e
 2007/11/12 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Zhvillohet në Persepoli ceremonia zyrtare e nderimit të Kirit të madh
Në këtë ceremoni të mbajtur më datë 29 Tetor që në orët e para të agimi e deri në muzg, grupe të ndryshme dashamirëse të Iranit
 2007/11/12 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Një Iranian shpallet muzikanti i vitit në Norvegji
Radio-Televizioni norvegjez, shpall si muzikant të vitit 2007 në Norvegji artistin iranian “Xhavid Afsarirad”, duke e njohur
 2007/11/12 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Fotografi iranian i treti në Festvalin e Italisë
Në festivalin e 15 botëror të fotografisë “Francesco Forno” në Itali, fotografi iranian Omid Reza Talachian, arriti të fitojë
 2007/11/12 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Teknologjia fillestare e procesit të shndërrimit të gazit në lëndën (GTL) regjistrohet me emrin e Iranit
Në sajë të përpjekjeve të shkencëtarëve Iranian, plotësimi i procesit të shndërrimittë gazit në lëndën e quajtur GTL, u
 2007/11/12 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Një iraniane, avokatja më e fuqishme e krimeve të internetit në Amerikë
Një grua iraniane, njihet si avokatja më e fuqishme e krimeve të internetit dhe të celularit, në Amerikë, Angli dhe në
 2007/11/12 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Shkëlqimi i artistëve iranian në Festivalin e Animacionit në Turqi
Vendi i parë dhe i tretë në Festivalin ndërkombëtar të animacionit në Barakuldu në Turqi, i takoi dy animatorëve iranian.Ky
 2007/11/12 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Shpikësit iranianë fitojnë 14 medalje dhe 4 çmime speciale në Panairin e Nurenbergut
Ekipi prej 27 vetash i shpikësve Iranian arriti që në panairin e madh të shpikjeve të mbajtur në Nurenberg të Gjermanisë, të
 2007/11/12 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Me iniciativë të shkencëtarit iranian lojrat kompjuterike do të bëhen më reale
Shkencëtari iranian i universitetit “Munash” në Australi, do ta bëjë akoma më interesante botën e lojrave dixhitale e
 2007/11/03 - Komentet : 0Teksti i plotë >>
* Irani zë vendin e parë për anijet tregtare dhe naftëmbajtëset në Lindjen e Mesme
Kompania lundruese e Republikës Islamike të Iranit, ka zënë vëndin e parë në Lindjen e Mesme për anijet tregëtare dhe
 2007/11/03 - Komentet : 0Teksti i plotë >>

<< Faqja e mëparshme11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Faqja tjetër >>