جمعه ٠٤ مهر ١٣٩٩
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 796836
 بازدید امروز : 528
 کل بازدید : 1963589
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.0781
ساعت
اخبار > شماره 93 مجله دینی ـ فرهنگی اورتسیا به چاپ رسید.


  چاپ        ارسال به دوست

شماره 93 مجله دینی ـ فرهنگی اورتسیا به چاپ رسید.

شماره‌ی 93  از مجله «اورتسيا» در فوریه 2013  توسط مركز جهاني بكتاشيه آلباني به تیراژ 3000 نسخه به چاپ رسید.
هیات تحريريه این اثر منتشره با سردبیری سوريا جلای، دبیری آقایان نوري چوني، یتمیر بودینی، کاستریوت چسیا، پلومب چوسیا مسئولیت اداره‌ی آن را به عهده دارند. مشاورین مجله‌ی دینی ـ فرهنگی «اورتسیا» آقایان جواهر اسپاهيو، آريان لکا، زينل آنجاكو، آگيم زكا و دوری چيريازی می‌باشند و تصدی مسئولیت مشاوره رسانه‌ای به عهده بسنیک انجاکو است.
همچنین خبرنگاری این مجله‌ی بین‌المللی را خبرنگارانی در کشورهای مختلف از قبیل آقای يعقوب جوتسا (در كشور يونان)، ائوگن شهو (در كشور سوئیس)، آگيم تساني (در كشور آلمان)، پرپاريم كاپلاني (در كشور كانادا) و انئا محمدی (در کشور ایتالیا) هدایت و پشتیبانی می‌نمایند.
برخی عناوین منتشر شده در جدیدترین شماره از مجله‌ی دینی ـ فرهنگی «اورتسیا» دربرگیرنده‌ی مطالبی پرمحتوا و اثرگذار می‌باشد كه به طور نمونه به برخی از این عناوین اشاره خواهیم داشت:
  مایه امیدواری برای همه : در این بخش خاطره رئیس جامعه مسلمانان آلبانی حاجی سلیم موچا در باره رهبر فقید بکتاشیه حاج بابا رشاد باردی، که مایه امید برای مومنان دانسته است، مندرج گردیده است.
  شهید خلوص معنویت : در این بخش به اعطای عنوان " شهید وطن" توسط آقای آربن امامی وزیر دفاع آلبانی، به بابا صالح نیازی دده ( اولین رهبر جهانی بکتاشیه که مرکز آن را از ترکیه به تیرانا منتقل نمود) طی سمپوزیومی اقدام نمود. این سمپوزیوم در محل آکادمی علوم آلبانی به مناسبت میلاد حضرت نبی (ص) و امام جعفر صادق (ع) با ذکر روایاتی از حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) توسط حاجی بابا موندی رهبر جهانی بکتاشیه، آغاز گردید.* خداوند مسلمانان و مسیحی ها را در یک عبادتگاه متحد کرد.
 در این بخش به عبادتگاهی در مقدونیه اشاره گردیده است که مشترک میان ارتدکسهای مقدونیایی و مسلمانان بکتاشی می باشد.)
 اشعار بکتاشیه
* زندگی سرشار از کرامت ها می‌باشد.
* نماز، بر اساس آموزه های اهل بیت(ع)
* در این بخش که به صورت ویژه برای اولین بار صورت پذیرفته است به نماز و اهمیت انجام این فرض الهی برای مومنان مسلمان و مهمترین  فرع دین ، بر اساس آموزه های اهل بیت (ع) با اشاره به روایت های معصومین (ع)، پرداخته است.)
* گرامی داشتن تربت کربلا
* پاداش اعمال انجام شده


١٤:١٩ - 1392/01/19    /    شماره : ٥٩٦٧٥٢    /    تعداد نمایش : ١٢٢٧