شنبه ٠٥ مهر ١٣٩٩
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 797123
 بازدید امروز : 446
 کل بازدید : 1964450
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.9844
ساعت
اخبار > بروشور معرفی کوه تومور «آرامگاه عباس علی» چاپ و توزیع شد.


  چاپ        ارسال به دوست

بروشور معرفی کوه تومور «آرامگاه عباس علی» چاپ و توزیع شد.

این بروشور توسط مرکز جهانی بکتاشیه به مناسبت برگزاری مراسم با شکوه زیارت کوه تومور در جنوب آلبانی  که توسط بکتاشیون آرامگاه حضرت عباس علی در آن قرار دارد، تجدید چاپ گردیده است.
این بروشور با عنوان "  تومور در نوشته های مورخان و جغرافیدانان باستان " به بیان تاریخ دقیق کوه تومور در زمانهای بسیار دور از زبان مورخان سر شناس یونانی باستان از جمله هرودوت، هسیودوس، جغرافیا دان ملتی،  جغرافیا دان استرابو و غیره... می پردازد.
این بروشور به دو زبان آلبانی و انگلیسی چاپ گردیده است و اختیار زائران  حضرت عباس علی اعم از آلبانیایی زبان و میهمانان خارجی انگلیسی زبان گذشته می شود.
این بروشور با عکسی از حضرت عباس علی در هنگام آب گرفتن از رود فرات، شخصیت های مهم کشور آلبانی از جمله رئیس جمهور و نخواست وزیر که در طول سالهای متمادی از این مکان مقدس زیارت کرده اند و مومنان زیادی در این مکان ادامه دارد و با عکس رهبر فقید بکتاشیه بابا رشاد باردی خاتمه می یابد.
شایان ذکر است کوه تومور و آرامگاه مبارک حضرت عباس علی هر در تمام فصل های سال ولی بخصوص در تاریخ 22 الی 25 اگوست دهها یا صدها هزار مومن از تمامی اطراف آلبانی زیارت می شود.


١٨:٤٨ - 1392/01/02    /    شماره : ٥٩٦٢٩٢    /    تعداد نمایش : ٩٨٨