سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 778552
 بازدید امروز : 275
 کل بازدید : 1919073
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.7031
ساعت
اخبار > دیدار با شهردار و رئیس شورای شهر کورچا


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار با شهردار و رئیس شورای شهر کورچا

سه شنبه  7  اردیبهشت ماه سالجاری سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان در تیرانا با شهردار شهر کورچا از شهرهای مهم جنوب آلبانی در محل شهرداری این شهر دیدار و گفتگو داشت. در این دیدار آقای فلاحت پیشه با بیان مختصری از فعالیتهای فرهنگی نمایندگی فرهنگی کشورمان درحوزه های مختلف فرهنگی و هنری در آلبانی پیشنهاداتی در خصوص همکاری های دوسویه طرفین در شهر کورچا عنوان نمود.
آقای "نیکو پلشی" شهردار شهر نیز ضمن استقبال از این دیدار و با بیان آنکه تصویری که از ملتها و فرهنگها از سوی رسانه ها ارائه می شود لزوما منطبق با واقعیت نیست همکاری های دوسویه فرهنگی میان طرفین را در معرفی بهتر و صحیح تر از فرهنگ ایرانی در سرزمین آلبانی ابزاری سودمند دانست.
در این دیدار که پروفسور "جورج پنداوینی" معاون دانشگاه کورچا و نیز رئیس شورای این شهر نیز حضور داشت سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان با عنوان نمودن ظرفیتهای فرهنگی طرف ایرانی در برگزاری روزهای فیلم ایرانی ، مناسبتهای فرهنگی نظیر قصه خوانی داستانهای کودکانه ایرانی با مشارکت مراکز کودک شهرداری،  برپایی نمایشگاههای فرهنگی هنری مشترک، برگزاری نشستهای فرهنگی با مراکز دانشگاهی ، آموزشی فرهنگی و هنری با موضوع توسعه روابط فرهنگی ایران و آلبانی و تجاربی  که این نمایندگی در انجام اینگونه همکاری های مشترک با شهرداری های دیگر شهرهای آلبانی داشته است توجه شهرداری کورچا به امر توسعه روابط فرهنگی دو ملت را قابل تقدیر و ارزشمند دانست.
در همین راستا بر اساس توافق بعمل آمده میان طرفین در اواخر اردیبهشت سالجاری همزمان با روز خیام در تقویم فرهنگی ایران،  مراسم مشترکی با همکاری نمایندگی فرهنگی کشورمان ، دانشگاه فانولی کورچا و شهرداری این شهر در بزرگداشت خیام که رباعیات وی بیش از نیم قرن پیش از سوی دو مترجم از این شهر به زیبایی به زبان آلبانیایی ترجمه گردیده است و برای تمامی آلبانیایی زبانان نام آشنا می باشد برگزار خواهد شد.
همچنین در این دیدار شهردار کورچا از نمایندگی فرهنگی کشورمان به منظور حضور در فصل جدید برپایی نمایشگاه نقاشی هنرمندان آلبانی در این شهر که در اکتبر امسال برگزار می گردد همرا با حضور هنرمندان نقاش ایرانی و ارائه آثار نقاشی ایشان در کنار دیگر نقاشان آلبانی دعوت بعمل آورد.
برگزاری روزهای قصه خوانی داستانهای ایرانی و نیز سلسله نشستهای معرفی فرهنگ و تمدن ایران اسلامی در کنار رونمایی منشورات فرهنگی منتشره نمایندگی فرهنگی کشورمان در دانشکده زبان دانشگاه فانولی از دیگر توافقات بعمل آمده در این دیدار بود.
لازم به ذکر است در مجموعه برنامه های اخیر نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی توجه به عدم تمرکز در انجام برنامه و فعالیتهای فرهنگی در پایتخت و بسط آن به تمامی شهرهای آلبانی در اولویت اجرایی این نمایندگی قرار گرفته است و شهر کورچا بعنوان یکی از چهار شهر مهم آلبانی و از شهرهای مهم دانشگاهی و فرهنگی در این کشور ظرفیتهای تعاملی مناسبی در همکاری های مشترک فرهنگی را دارا می باشد.


١٢:٥٨ - 1389/02/08    /    شماره : ٥٤٨١٤٧    /    تعداد نمایش : ٩١٣