سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 778556
 بازدید امروز : 285
 کل بازدید : 1919083
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.0781
ساعت
اخبار > رونمایی کتاب هنر ایرانی اسلامی همراه با نمایش فیلم مستندی از تمدن ایرانی اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

با مشارکت مدرسه هنری شهر برات

رونمایی کتاب هنر ایرانی اسلامی همراه با نمایش فیلم مستندی از تمدن ایرانی اسلامی

نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی در ادامه همکاری مشترک با مراکز فرهنگی آلبانی 26 فروردین ماه سالجاری در اجرای برنامه مشترکی با مدرسه هنری شهر تاریخی برات ضمن رونمایی کتاب "مقدمه ای بر هنر ایرانی اسلامی" که پیشتر از سوی این نمایندگی به زبان آلبانیایی منتشر شده بود، فیلم مستند "هفت رخ فرخ" را که به زبان آلبانیایی زیرنویس گردانیده است برای دانش آموزان این مدرسه هنری به نمایش گذارد.
پیش از اجرای این برنامه شهروز فلاحت پیشه سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان ضمن بازدید از بخشهای مختلف این مدرسه هنری از جمله گالری هنرهای دانش آموزان این مرکز با خانم "موزینا آگو" رئیس این مدرسه و همچنین معاون وی دیدار و گفتگو داشت.
همچنین شبکه های تلویزیونی محلی نیز ضمن حضور در این مدرسه هنری در کنار پوشش خبری این برنامه با سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان در خصوص فعالیتهای اخیر این نمایندگی در شهر برات از جمله فعالیت مربوط اخیر گفتگو داشتند.
فلاحت پیشه سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان در گفتگو با شبکه های تلویزیونی و نیز در حضور حاضران در این مراسم ضمن معرفی ایران بعنوان تمدنی با قدمتی بیش از 8000 سال، اعلام سال 2010 از سوی یونسکو بعنوان سال بین المللی نزدیکی فرهنگها را فرصت مهمی برشمرد تا فرهنگها از آن در مسیر شناخت صحیح تر از یکدیگر استفاده کنند.
لازم به ذکر است در مسیر اعمال دیپلماسی عمومی ج.ا.ایران در آلبانی نمایندگی فرهنگی کشورمان به شکل پیگیر برنامه های رونمایی کتابهایی از تاریخ وتمدن ایرانی اسلامی که به زبان آلبانیایی منتشر نموده است را در کنار نمایش فیلم های مستندی از سرزمین ایران در مراکز فرهنگی هنری شهرهای مختلف آلبانی بعنوان یکی از برنامه های فرهنگی جاری خود و بصورت متناوب دنبال می نماید.


١٦:٢٢ - 1389/01/27    /    شماره : ٥٤٧٦٠٣    /    تعداد نمایش : ٩٨٢