شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٩
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 783006
 بازدید امروز : 650
 کل بازدید : 1928147
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.5469
ساعت
اخبار > رونمایی کتاب قومیت آلبانیایی


  چاپ        ارسال به دوست

در دومین نشست فرهنگی نمایندگی فرهنگی کشورمان با آکادمی علوم آلبانی در سالجاری

رونمایی کتاب قومیت آلبانیایی

سه شنبه 18 اسفندماه سالجاری در محل آکادمی علوم آلبانی، نشست مشترک فرهنگی نمایندگی فرهنگی کشورمان با این آکادمی با موضوع معرفی کتاب " قومیت آلبانیایی" از مجموعه انتشارات جدید نمایندگی فرهنگی کشورمان در جمع قابل توجهی از اعضای آکادمی علوم و محققین آلبانی برگزار شد.

این اثر فرهنگی که همزمان با اعلام سال 2010 از سوی یونسکو بعنوان سال بین المللی نزدیکی فرهنگها از سوی نمایندگی کشورمان بصورت دو زبانه ( انگلیسی – آلبانیایی) منتشر گردیده است نگاهی دارد به ریشه های قومیت آلبانیایی نگاشته پروفسور دکتر دمیرای استاد آلبانی شناسی دانشگاه مونیخ آلمان.
در این نشست فرهنگی که همراه با سخنرانی چند تن از محققین آلبانیایی و طرح نقطه نظرات خود پیرامون این اثر بود آقای فلاحت پیشه سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان با بیان علت انتشار این کتاب از سوی یک نهاد ایرانی در رابطه با قومیت آلبانیایی آن را از دو جهت قابل توجه دانست. وی افزود انتشار این اثر از یکسوی بیانگر احترام متقابل فرهنگ ایرانی به فرهنگ آلبانیایی است و از سوی دیگر تلاشی بوده است از سوی نمایندگی فرهنگی کشورمان در نزدیکتر ساختن دیدگاه نظری یونسکو در طرح سال 2010 بعنوان سال نزدیکی فرهنگها بسوی گامهای عملی در این مسیر.
سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان این اقدام را نشانه ای دیگر از ماهیت وجودی این نمایندگی در کشور آلبانی که همراه با احترام متقابل برای فرهنگ و مردم آلبانی است برشمرد و فرهنگ ایرانی را فرهنگی صلح دوست و جویای روابط محترمانه با دیگر فرهنگها عنوان کرد.
شایان ذکر است این کتاب در همین زمان اندک در بیش از چهار شبکه تلویزیونی و چندین روزنامه معتبر صبح آلبانی همراه با ذکر نام نمایندگی فرهنگی کشورمان بعنوان مسبب این اقدام فرهنگی اطلاع رسانی گردیده است.


١٩:٥٠ - 1388/12/19    /    شماره : ٥٤٦٥٨٠    /    تعداد نمایش : ٩٤٦