يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی (49%)

42

خوب (12%)

10

متوسط (4%)

3

ضعیف (35%)

30


تعداد کل اراء :(85)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 729636
 بازدید امروز : 370
 کل بازدید : 1799280
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.8281
ساعت
اخبار > کارگاه آموزشی هنرهای ایرانی برای دانشجویان آکادمی هنر دانشگاه تیرانا


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی هنرهای ایرانی برای دانشجویان آکادمی هنر دانشگاه تیرانا

نخستین کارگاه آموزش هنرهای ایرانی از سوی هنرمندان کشورمان همزمان با اولین هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلبانی در محل موزه ملی تیرانا برگزار شد.
 در این کارگاه آموزشی یکروزه که با حضور سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان ، رئیس دانشکده هنرهای تجسمی آکادمی هنر دانشگاه تیرانا ، جمعی از اساتید و دانشجویان این آکادمی برپا شد حاضرین از نزدیک با معرفی هنرهای ایرانی که نمایشگاههایی از آنها در محل این موزه برپا بود و نیز شیوه اجرای آن که توسط هنرمندان کشورمان بیان می گردید آشنا شدند.
آقای فلاحت پیشه سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان با اشاره به ظرفیتهای بالای هنر ایرانی و اصالت تاریخی آن فرصت بدست آمده در ضمن نخستین هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلبانی که همراه با حضور 6 هنرمند ازایران و برپایی 8 نمایشگاه هنری بوده است را فرصتی مغتنم وارزشمند برای اساتید و دانشجویان آکادمی هنر دانست که بتوانند از نزدیک روح هنر ایرانی را بیشتر درک نمایند.
در این کارگاه آموزشی هریک از هنرمندان حاضر ضمن معرفی هنر خود و ابزار و مراحل اجرای آن به پرسشهای دانشجویان و اساتید حاضر در این کارگاه پاسخ دادند.
 شایان ذکر است نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی که با عنوان بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در این کشور فعالیت می نماید طی سالجاری با تعامل سازنده ای که با آکادمی هنر دانشگاه تیرانا ایجاد نموده است ضمن برگزاری چندین برنامه مشترک فرهنگی توانسته است هنر ایرانی اسلامی را به شکل ملموسی برای اساتید و دانشجویان این آکادمی معرفی نماید و برگزاری این کارگاه آموزشی نیز در ادامه همین هدف بوده است.


٠١:٤١ - 1388/12/02    /    شماره : ٥٤٥٨٥٨    /    تعداد نمایش : ٨٣٦