پنج شنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٨
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی (49%)

42

خوب (12%)

10

متوسط (4%)

3

ضعیف (35%)

30


تعداد کل اراء :(85)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 729311
 بازدید امروز : 45
 کل بازدید : 1798140
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.1875
ساعت
اخبار > دیدار با رئیس مرکز ملی سینماتوگرافی آلبانی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار با رئیس مرکز ملی سینماتوگرافی آلبانی

سه شنبه دوم تیرماه سالجاری آقای شهروز فلاحت پیشه سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی ضمن حضور در "مرکز ملی سینماتوگرافی" این کشور با آقای "جودت فری" Xhevdet FERI رئیس این مرکز دیدار و گفتگو داشت.
در این دیدار سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان با ارائه خلاصه ای از حضور و عملکرد این نمایندگی که با عنوان بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در تیرانا فعالیت می نماید به اقدام اخیر این بنیاد در خصوص تاسیس مرکز فیلم ایران و آلبانی (ایرالب) بعنوان یک موسسه فرهنگی و حقوقی مستقل ایرانی در کشور آلبانی اشاره نمود که از مهمترین اهداف آن توسعه روابط فرهنگی دو کشور از دریچه صنعت فیلم و سینما می باشد.
در ادامه این دیدار آقای فلاحت پیشه با اشاره به موفقیت و توانمندی های سینمای ایران در حوزه بین الملل تعامل مرکز فیلم ایرالب با مرکز ملی سینماتوگرافی آلبانی را نقطه عطفی در تعمیق شناخت فرهنگی دو کشور از یکدیگر با کمک دنیای فیلم و سینما دانست.
آقای جودت فری ضمن استقبال شایان از تاسیس مرکز ایرانی فیلم ایرالب در آلبانی و با ملاحظه اهداف و ظرفیتهای آن حمایت کامل مرکز ملی سینماتوگرافی آلبانی از آن را اعلام داشت و ابراز نمود مرکز سینماتوگرافی آلبانی با اتکاء به تجارب و قدرت استقلال کاری آماده هرگونه همکاری در این حوزه با طرفهای ایرانی می باشد. وی در ادامه صحبتهای خود خاطر نشان ساخت مرکز ملی سینماتوگرافی آلبانی بعنوان نهاد ناظر دولتی بر کلیه فعالیتهای فیلم سازان و موسسات تخصصی مربوطه در این زمینه در کشور آلبانی که مجوز کاری خود را باید از این مرکز دریافت نمایند در ایجاد این شبکه همکاری دوسویه و مفید برای ملت دو کشور از طریق دنیای فیلم و سینما نهایت همکاری را خواهد نمود. از سوی دیگر آقای فری با توجه به نقش نظارتی مرکز سینماتوگرافی آلبانی به منظور اجرایی نمودن تعاملات سینمایی دو کشور و حضور فیلم های سینمایی دو کشور در جشنواره های فیلم یکدیگر پیشنهاد نمود مرکز فیلم ایرالب با یک مرکز آلبانیایی مشابه خود دراین کشور بعنوان همکار و شریک تخصصی کاری وارد همکاری شوند و از طریق آن مرکز آلبانیایی که تحت حمایت مرکز ملی سینماتوگرافی آلبانی می باشد رابطه همکاری در بعد اجرایی و عملیاتی آغاز شود. از دیگر امتیازات طرح شده در این مشارکت، امکان حمایت مالی مرکز ملی سینماتوگرافی آلبانی از طرفهای آلبانیایی در بخش همکاری در ساخت یا تهیه فیلم با طرفهای ایرانی می باشد و به موارد متعددی از اینگونه مشارکتها بین کشور آلبانی و دیگر کشورها جهان در تهیه و ساخت فیلم اشاره نمود.
از سوی دیگر هرساله فستیوال بین المللی فیلم تیرانا در ماه دسامبر برگزار می شود که بر اساس همین مشارکت امکان حضور فیلمهای ایرانی دراین جشنواره باحمایت طرف آلبانیایی ممکن پذیر خواهند بود و همچنین حضور فیلم های آلبانیایی در جشنواره های داخل ایران از جمله جشنواره بین الملی فیلم فجر که مورد اشاره سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان در این دیدار بود نیز تسهیل خواهد شد.
شایان ذکر است همزمان با تاسیس مرکز فیلم ایران و آلبانی (ایرالب) در تیرانا از سوی نمایندگی فرهنگی کشورمان تلاش گسترده ای برای ایجاد شبکه همکاری با موسسات و نهادهای تخصصی مربوطه در حال انجام می باشد و امید است مرکز مذکور بتواند بنیان قابل اعتماد و پابرجایی برای تعامل دست اندرکاران فیلم و سینما ایران با طرفهای آلبانیایی برقرارنماید.


1388/04/02    /    شماره : ٥٣٧٠٢٣    /    تعداد نمایش : ٨٦٠