جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی (49%)

42

خوب (12%)

10

متوسط (4%)

3

ضعیف (35%)

30


تعداد کل اراء :(85)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 725700
 بازدید امروز : 20
 کل بازدید : 1782607
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.0781
ساعت
اخبار > دیدار با رئیس آرشیو مرکزی فیلم آلبانی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار با رئیس آرشیو مرکزی فیلم آلبانی

پنجشنبه 28 خرداد ماه سالجاری آقای فلاحت پیشه سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی که با عنوان بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در این کشور فعالیت می نماید با حضور در آرشیو مرکزی فیلم آلبانی با آقای " آرتان مینارولی"Artan Minarolli   رئیس این مرکز دیدار و گفتگو داشت.
در این دیدار آقای فلاحت پیشه با ارائه خلاصه ای از فعالیتهای فرهنگی بنیاد سعدی در آلبانی طی حضور 16 ساله آن در این کشور به تاسیس مرکز فیلم ایران و آلبانی از سوی این بنیاد بعنوان یک مرکز فرهنگی هنری مستقل اشاره نمود که هدف آن گسترش و بسط روابط فرهنگی و دوستی میان دو کشور از دریچه هنر فیلم و سینما می باشد. سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان با اشاره به صنعت فیلم در ایران و سطح و جایگاه سینمای ایران در بعد بین الملل به ظرفیتهای بالای این سینما اشاره نمود که می تواند در همکاری دوسویه با ظرفیتهای مراکز و موسسات فرهنگی مرتبط در آلبانی علاوه بر بهره مندسازی آنها از این ظرفیتها در نقطه مقابل آلبانی را نیز از دریچه فیلم و سینما در ایران معرفی نماید.
رئیس آرشیو مرکزی فیلم آلبانی نیز با ابراز خرسندی و تقدیر از این اقدام نمایندگی فرهنگی کشورمان آن را حرکتی رو به جلو برشمرد که فرصتی عالی برای شناخت دو کشور از یکدیگر از پنجره هنر فیلم و سینما و امکان گسترش همکاری های دوسویه در این موضوع را می تواند به ارمغان آورد.
وی با اعلام آمادگی همکاری کامل آرشیو مرکزی فیلم آلبانی با مرکز فیلم ایران و آلبانی و نیز نمایندگی فرهنگی کشورمان خواستار بهره مندی از ظرفیتها و تخصص مراکز فرهنگی هنری ایرانی در این زمینه شد. سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان ابراز امیدواری نمود مرکز فیلم ایران و آلبانی در آینده ای نزدیک بتواند پل ارتباطی اینگونه همکاری ها باشد . از سوی دیگر رئیس آرشیو مرکزی فیلم آلبانی همچنین از توانمندی های این مرکز به منظور برگزاری هفته فیلم ایران در آلبانی و نیز نمایش فیلمهای ایرانی با کمک این آرشیو خبر داد. وی همچنین در خصوص علاقه به شرکت در جشنواره های بین المللی فیلم در داخل ایران از جمله جشنواره بین المللی فیلم فجر آمادگی خود و آرشیو مرکزی فیلم آلبانی را اعلام نمود و خواستار همکاری نمایندگی فرهنگی کشورمان در تحقق این مهم شد.
شایان ذکر است مرکز فیلم ایران وآلبانی بعنوان یک نهاد فرهنگی ایرانی مستقل در کنار نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی در راستای اعمال اثربخش تر دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران در منطقه شکل گرفته است.


1388/03/29    /    شماره : ٥٣٦٨٣٢    /    تعداد نمایش : ٧١١