جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی (49%)

42

خوب (12%)

10

متوسط (4%)

3

ضعیف (35%)

30


تعداد کل اراء :(85)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 729447
 بازدید امروز : 95
 کل بازدید : 1798612
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 1.3594
ساعت
اخبار > ملاقات رئیس موسسه ملی یتیمان آلبانی با نماینده فرهنگ کشورمان در تیرانا


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات رئیس موسسه ملی یتیمان آلبانی با نماینده فرهنگ کشورمان در تیرانا

سه شنبه 26 خردادماه سالجاری آقای "ایلیر چومانی" رئیس موسسه ملی یتیمان آلبانی با آقای فلاحت پیشه سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی که با عنوان بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در این کشور فعالیت می نماید در محل این بنیاد دیدار و گفتگو داشت.
در این دیدار آقای چومانی با برشمردن فعالیتهای موسسه مذکور در حوزه نظارت و راهبری یتیم خانه های موجود در کشور آلبانی و منطقه کوزوو به تعداد بیش از 30 هزار یتیم در آلبانی و 50 هزار یتیم در کوزو اشاره نمود و اضافه نمود موسسه ملی یتیمان آلبانی در بخشهای مختلفی از جمله نگهداری و آموزش این کودکان فعال می باشد.
در این دیدار آقای فلاحت پیشه نیز ضمن تقدیر از زحمات و خدمات این موسسه به بخشهایی از فعالیتهای نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی اشاره نمود که در ارتباط با کودکان این سرزمین و قابل استفاده برای این گروه سنی بوده است.
اشاره به انتشار دو کتاب "قصه های خوب برای بچه های خوب" و نیز رمان "خمره"  در حوزه کودک و نوجوان به زبان آلبانیایی و نیز تصمیم این نمایندگی در برگزاری هفته دوستی کودکان ایران و آلبانی از جمله نکات بیان شده از سوی سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان در این دیدار بود که تمام کودکان آلبانی و موسساتی که به نحوی با کودکان آلبانیایی سروکار دارند امکان بهره مندی و نیز مشارکت در انجام آن را می توانند داشته باشند.
 آقای فلاحت پیشه با استقبال از زمینه های همکاری که میان نمایندگی فرهنگی کشورمان با موسسه ملی یتیمان آلبانی در راستای رسانیدن پیام صلح و دوستی کشور و مردم ایران به مردم سرزمین آلبانی خصوصا کودکان یتیم در این کشور می تواند صورت پذیرد از ایده های همکاری فی مابین استقبال کرد و بر امکان اجرایی و عملیاتی نمودن آن تاکید نمود.
شایان ذکر است روز 20 می در تقویم آلبانی بعنوان روز کودکان یتیم نامگزاری شده است و امسال تیرانا شاهد حضور تعداد قابل توجهی از موسسات مربوطه و نیز حضور رهبران ادیان مختلف در مراسم این روز و در میان کودکان یتیم در میدان اصلی پایتخت یعنی میدان اسکندربیک بود.

 


1388/03/27    /    شماره : ٥٣٦٧٨٥    /    تعداد نمایش : ٨٦٩