پنج شنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٨
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی (49%)

42

خوب (12%)

10

متوسط (4%)

3

ضعیف (35%)

30


تعداد کل اراء :(85)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 729314
 بازدید امروز : 58
 کل بازدید : 1798153
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 2.1250
ساعت
اخبار > دیدار با رئیس جدید آکادمی علوم آلبانی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار با رئیس جدید آکادمی علوم آلبانی

جمعه 22 خرداد ماه سالجاری آقای شهروز فلاحت پیشه سرپرست نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در آلبانی که با عنوان بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در این کشور فعالیت می نماید ضمن حضور در آکادمی علوم آلبانی با آقای "گودار بچیرای" رئیس جدید این آکادمی دیدار و گفتگو داشت.
در این نشست که همراه با تبریک سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان به رئیس جدید آکادمی علوم آلبانی بود طرفین در خصوص موضوعات مورد علاقه در حوزه های تخصصی یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این دیدار آقای فلاحت پیشه ضمن بیان بخشهایی از عملکرد نمایندگی فرهنگی کشورمان طی حضور 16 ساله خود در آلبانی در راستای تحکیم روابط فرهنگی و دوستی دو کشور بر نقاط اشتراک فی مابین و نیز توانمندی های آکادمی علوم آلبانی اشاره نمود که طی این سالها بعنوان همکار و همراه نمایندگی فرهنگی کشورمان مورد توجه بوده است.
حضور افراد متعددی از اعضای این آکادمی در هیات تحریریه فصلنامه علمی فرهنگی پرلا از مجموعه منشورات نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی ، همراهی این آکادمی در برگزاری سمینارها و نشست های علمی نمایندگی فرهنگی کشورمان و نیز بهره جستن از توانمندی های علمی اعضای این آکادمی در حوزه های فرهنگی مورد علاقه نمایندگی از جمله ثبت و ضبط و نشر مشترکات فرهنگی در قالب انتشارات نمایندگی گوشه هایی از همکاری های دو طرف بود که آقای فلاحت پیشه در این دیدار بدان اشاره داشت.
آقای "بچیرای" نیز ضمن استقبال کامل از ادامه این همکاری بر تلاش و علاقه این آکادمی به منظور توسعه و تعمیق این روابط در فضایی گسترده تر و در موضوعاتی متنوع تر تاکید داشت. وی با اشاره به فرهنگ ایرانی و قدمت آن بر توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و امکاناتی که ایران می تواند بصورت عملیاتی در آلبانی انجام دهد اشاره نمود.
طرح ایده های جدید در خصوص همکاری های دوسویه از سوی رئیس جدید آکادمی علوم آلبانی و نیز تلاش جدید وی در خصوص عملیاتی نمودن همکاری میان آکادمی های علوم دو کشور که پیشتر در قالب امضای قرارداد همکاری فی  مابین گامهای اولیه آن برداشته شده است و نیز امکان سفر هیاتی از این آکادمی به ایران از دیگر مسائل مورد بحث و گفتگو بود.

 


1388/03/26    /    شماره : ٥٣٦٧٤٦    /    تعداد نمایش : ٨٠٣