شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی (49%)

42

خوب (12%)

10

متوسط (4%)

3

ضعیف (35%)

30


تعداد کل اراء :(85)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 721344
 بازدید امروز : 1080
 کل بازدید : 1767004
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.0313
ساعت
اخبار > ديدار سردبير روزنامه "آلبانين ديلي نيوز" با سرپرست نمايندگي فرهنگي ج.ا.ا در تيرانا


  چاپ        ارسال به دوست

ديدار سردبير روزنامه "آلبانين ديلي نيوز" با سرپرست نمايندگي فرهنگي ج.ا.ا در تيرانا

پنجشنبه 20 فروردین ماه سالجاری آقای "گنس ملویا"سردبیر روزنامه انگلیسی زبان "آلبانین دیلی نیوز" وسفیر سابق آلبانی در سازمان ملل متحد ضمن حضور در محل نمایندگی فرهنگی کشورمان در تیرانا که با عنوان بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی فعالیت  می نماید با آقای فلاحت پیشه سرپرست این نمایندگی دیدار و گفتگو داشت.
در این دیدار آقای فلاحت پیشه سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان با بیان خلاصه ای از فعالیتهای این نمایندگی در آلبانی از بدو تاسیس تاکنون بر سطح تعاملات سازنده آن با اصحاب رسانه ها در این کشور اشاره داشت. سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان با بیان آنکه این نمایندگی در طول سالیان حضور خود در این کشور با نگاه تقویت روابط فرهنگی و دوستی میان دو کشور و منطبق بر قواعد دیپلماسی عمومی گام برداشته است تلاش این نمایندگی در حوزه خبررسانی و افکار سازی از طریق رسانه ها را کوششی در راستای زدودن لایه های غیرواقعی از روی واقعیات کلیت ایران اسلامی دانست که طی سالیان پس از انقلاب اسلامی از سوی افکارسازان جهانی و صاحبان رسانه های غربی صورت پذیرفته و کماکان نیز در برخی موارد ادامه دارد.
در این دیدار آقای ملویا با تائید این سخنان ضمن ابراز خرسندی از فرصت پیش آمده برای این نشست روزنامه آلبانین دیلی نیوز را محفلی فرهنگی برای معرفی نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی دانست که تاکنون نیز در چندین نوبت در این خصوص مطالبی را به چاپ رسانیده است.
وی افزود دیدار امروز فرصتی بود تا از نزدیک با عمق عملکرد این نمایندگی آشنا گردد. آقای ملویا ضمن ابراز تعجب از گستره و تنوع فعالیتهای فرهنگی نمایندگی کشورمان در آلبانی که پیش از این دیدار دورادور و در حد معمول از آن مطلع بوده توضیحات سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان در رابطه با فرهنگ و ملت ایران و ارزشها و مصادیق قابل عرضه آن در سطح جهانی را ایجاد کننده سوالات بیشتر در خصوص فرهنگ و مردم این سرزمین و نیاز بیشتر جامعه آلبانی به عرضه و معرفی آن در سطح افکار عمومی دانست چراکه بسیاری از موضوعات مورد بحث در این دیدار برای وی نیز تازگی داشته است . در ادامه این ملاقات سردبیر این روزنامه بر تعامل دو سویه و اطلاع رسانی صحیح و واقع بینانه از سوی این روزنامه تاکید نمود. وی خاطر نشان ساخت روزنامه آلبانین دیلی نیوز بستر فرهنگی مناسبی برای هرآنچه بیشتر نمایاندن و خبررسانی مرتبط با فعالیتهای نمایندگی کشورمان و یقینا دوستی دو کشور خواهد بود.
روزنامه انگلیسی زبان آلبانین دیلی نیوز تنها روزنامه انگلیسی زبان روزانه در آلبانی است که از سال 1991 تاکنون منتشر می شود و مخاطبین آن بیشتر در سطح دیپلمات ها، خارجیان مقیم آلبانی و سران دولتی و حکومتی می باشند. شایان ذکر است طی سالیان اخیر نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در آلبانی تلاش گسترده و ثمربخشی را در گشایش تعاملات سازنده با اصحاب رسانه ها آغاز نموده که معرف آن اطلاع رسانه چندین نوبتی ماهانه در سطح روزنامه های معتبر این کشور در رابطه با  موضوعات مورد علاقه و فعالیتهای این نمایندگی می باشد.


1388/01/21    /    شماره : ٥٣٣٩٨٥    /    تعداد نمایش : ٧٧٢