يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی (49%)

42

خوب (12%)

10

متوسط (4%)

3

ضعیف (35%)

30


تعداد کل اراء :(85)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 721384
 بازدید امروز : 87
 کل بازدید : 1767123
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 1.3750
ساعت
اخبار > یازدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تیرانا با حضور ج.ا.ایران برگزار می گردد


  چاپ        ارسال به دوست

یازدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تیرانا با حضور ج.ا.ایران برگزار می گردد

یازدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تیرانا از تاریخ 14 لغایت 18 نوامبر سالجاری در محل کاخ کنگره تیرانا برگزار خواهد گردید. در نمایشگاه امسال نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در آلبانی که با عنوان بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در تیرانا فعالیت می نماید چهارمین دوره حضور خود در این نمایشگاه را خواهد داشت.
همچنین در نمایشگاه امسال انتشارات بین المللی الهدی از ج.ا.ایران نیز در کنار غرفه نمایندگی فرهنگی کشورمان با مجموعه ای ارزشمند از آثار فرهنگی و هنری شرکت خواهد نمود و حضور این دو غرفه ایرانی در این نمایشگاه می تواند فصلی نوین از نمایش آثار فرهنگی ایران اسلامی در این بخش از سرزمین های بالکان باشد.
یکی از فرصتهای فرهنگی سالانه در این نمایشگاه در کنار عرضه عمومی آثار فرهنگی، برپایی نشست ها و کارگاههایی با حضور اندیشمندان، نویسندگان و اصحاب رسانه ها برای معرفی و نقد آثار ارائه شده و برجسته شرکت کنندگان می باشد و در همین راستا نمایندگی فرهنگی کشورمان در تمام سالهای حضور خود در این نمایشگاه از این فرصت فرهنگی برای معرفی منشورات جدید خود به جامعه آلبانی و آلبانیایی زبانان منطقه مناسبترین استفاده را نموده است و امسال نیز این نمایندگی با عرضه چندین اثر جدید در این نمایشگاه این آثار را در این نشستها برای اصحاب رسانه ها و جامعه فرهنگی آلبانی رونمایی و معرفی خواهد نمود.
امروزه نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در آلبانی که با نام بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در این کشور شناخته شده است طی سالیان اخیر توانسته است مجموعه ای نفیس و گرانقدر از آثار فرهنگی ایران اسلامی را به زبان آلبانیایی برای مخاطبان آلبانیایی زبان منطقه معرفی و عرضه نماید . استقبال و توجه به این منشورات بگونه ای بوده است که بسیاری از رسانه های آلبانی به دفعات، گذشته از معرفی همه جانبه و همیشگی منشورات فرهنگی این بنیاد از دستاورد آن با نام کتابخانه ایرانی در جامعه آلبانی یاد نموده اند.
ناگفته پیداست حضور فعال و پررنگ کشور ایران با پیشینه ای عظیم از آثار مکتوب فرهنگی و هنری در اینگونه رخدادهای بین المللی یکی ازفرصتهای اثرگزار در راستای اعمال دیپلماسی ج.ا.ایران در منطقه می تواند باشد.
شایان ذکر است یازدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تیرانا امسال با مدیریت انجمن ناشران آلبانی و در فضایی کاملا متفاوت و چشم گیر تر از نمایشگاههای بین المللی کتاب در سالهای پیشین و با حضور ناشران داخلی و خارجی از منطقه و جهان برگزار می گردد.


1387/07/16    /    شماره : ٥٢٧٩٠٤    /    تعداد نمایش : ٧٢٧