جمعه ٠٤ مهر ١٣٩٩
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 796820
 بازدید امروز : 507
 کل بازدید : 1963568
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.3282
ساعت
اخبار > مراسم تجلیل مرکز جهانی بکتاشیه از خدمات نماینده فرهنگی ج.ا.ایران و رئیس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در آلبانی و اهداء لوح تقدیر


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم تجلیل مرکز جهانی بکتاشیه از خدمات نماینده فرهنگی ج.ا.ایران و رئیس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در آلبانی و اهداء لوح تقدیر

دوشنبه 31 تیرماه سال جاری مرکز جهانی بکتاشیه با برگزاری مراسمی در محل این مرکز در تیرانا ضمن تجلیل از زحمات آقای رضا کرمی نماینده فرهنگی کشورمان و رئیس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در آلبانی طی حضور 5 ساله ایشان در این کشور از وی بخاطر توجهات ویژه به مسلمانان بکتاشی و تلاش فراوان در تقویت بنیه های فکری و معنوی دوستداران اهل بیت (ع) در آلبانی تشکر و قدردانی نمود.

در این مراسم که با حضور رهبر جهانی بکتاشیه حاج دده رشاد باردی و جناب آقای اقبالی سفیر محترم ج.ا.ایران در آلبانی برگزار گردید بابا رشاد با ابراز محبت و علاقه به تلاشهای آقای رضا کرمی در ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) در این سرزمین یک لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یادبود به ایشان اهدا نمود.

در این لوح تقدیر آمده است :
" اعطاء به حاج رضا کرمی به مناسبت حمایت ارزشمند در گفتگوی فرهنگی میان دو ملت ما (ایران و آلبانی) و ترویج مکتب اهل بیت (ع) در میان مسلمانان بکتاشی آلبانی"
آقای کرمی نیز در این مراسم ضمن ابراز احترام به بابا رشاد باردی بعنوان رهبر جهانی بکتاشیه از تلاشها و خدمات ایشان در ارتقاء جایگاه مسلمانان بکتاشی و تقویت هویت دوستداران اهل بیت (ع) در آلبانی، توفیقات بدست آمده را مرهون توجهات اهل بیت (ع) و همیاری و پشتیبانی مرکز جهانی بکتاشیه دانستند. در این دیدار به رسم یادبود تابلو فرش با هنر برجسته کاری مزین به آیات قرآنی را جهت نصب در عبادتگاه ادعون (مرکز نیایش بکتاشیان) که در شرف ساخت و تکمیل است به رهبر جهانی بکتاشیه هدیه گردید. 

همچنین در این دیدار آقای اقبالی سفیر محترم کشورمان نیز طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از بابا رشاد باردی رهبر جهانی بکتاشیه در برگزاری این مراسم میزان ارتباط و تعامل معنوی موجود را به لحاظ وجود ریشه های تاریخی و تعلقات معنوی مسلمانان بکتاشی آلبانی با جمهوری اسلامی ایران ستودند.
شایان ذکر است طی 5 سال حضور آقای کرمی بعنوان نماینده فرهنگی کشورمان در آلبانی همواره تعاملات دینی و فرهنگی میان بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی و مرکز جهانی بکتاشیه به شکل فزاینده ای در مسیر رشد و استحکام بوده است.


1387/05/01    /    شماره : ٥٢٥١١٧    /    تعداد نمایش : ١٩٠٨