دوشنبه ٠٧ مهر ١٣٩٩
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 797535
 بازدید امروز : 488
 کل بازدید : 1965539
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.7656
ساعت
اخبار > بازتاب مطبوعاتی نمایش فیلم " هفت رخ فرخ ایران" در تیرانا


  چاپ        ارسال به دوست

بازتاب مطبوعاتی نمایش فیلم " هفت رخ فرخ ایران" در تیرانا

به دنبال نمایش موفقیت آمیز فیلم مستند "هفت رخ فرخ ایران" در سینما امپریال شهر تیرانا مطبوعات صبح آلبانی در فردای نمایش فیلم در تاریخ 28/4/87 به بازتاب بسیار گسترده نمایش این فیلم از تاریخ و تمدن چندین هزارساله کشور ایران پرداختند.
شایان ذکر است طی سالیان اخیر روند فعالیتهای فرهنگی نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی به شکل گسترده و با نگاهی بسیار مثبت از سوی جامعه آلبانی خصوصا رسانه ها تعقیب و گزارش می شود.
روزنامه تلگراف در صفحه 15 خود در یک صفحه کامل روزنامه با درج تصاویری از تخت جمشید و آثار باستانی ایرانی نوشت : "یک ساعت مستند برای 7000 سال تاریخ".


رونامه ندریشه نیز در صفحه 24 خود در یک صفحه کامل روزنامه همراه با تصاویری رنگی نوشت: "هفت نمای یک تمدن در دل شرق".

روزنامه آلبانی در صفحه 22 خود با درج تصاویری از ایران باستان نوشت :"ایران، هفت تمدن در قلب شرق".


همچنین روزنامه شیپ که یکی از پرتیراژترین روزنامه های صبح آلبانی می باشد نیز در صفحه 29 خود که ویژه معرفی برترین های فرهنگی است با درج تصویری از این فیلم نوشت :"یک فیلم مستند تاریخ برجسته ایران را نمایان ساخت".

نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در آلبانی که با نام بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در این کشور فعالیت می نماید بنابر ارزیابی رسانه های آلبانی یکی از فعالترین و پرخبرسازترین نمایندگی های فرهنگی کشورهای خارجی فعال در رسانه های آلبانی می باشد.
شایان ذکر است اینگونه رویکرد رسانه های آلبانی نسبت به فعالیتهای این نمایندگی فرصتی ناب برای عرضه تصویری مناسبت از ایران اسلامی را در این سرزمین فراهم  می سازد.

 


1387/04/29    /    شماره : ٥٢٤٩٩٢    /    تعداد نمایش : ٨١١