دوشنبه ٠٧ مهر ١٣٩٩
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 797586
 بازدید امروز : 572
 کل بازدید : 1965623
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 1.1250
ساعت
اخبار > گفتگوی زنده تلویزیون ملی آلبانی با نماینده فرهنگی کشورمان در آلبانی


  چاپ        ارسال به دوست

گفتگوی زنده تلویزیون ملی آلبانی با نماینده فرهنگی کشورمان در آلبانی

تلویزیون ملی آلبانی TVSH پنجشنبه 27 تیرماه سالجاری در برنامه زنده صبحگاهی ساعت 9.30 خود به پخش گفتگوی زنده ای با آقای رضا کرمی نماینده فرهنگی کشورمان در آلبانی و رئیس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی پرداخت.
در این گفتگوی زنده تلویزیونی که به درخواست این تلویزیون و به مناسبت 5 سال تلاش فرهنگی آقای کرمی بعنوان رئیس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در کشور آلبانی صورت پذیرفت ایشان با بیان آنکه فرهنگ پلی است که مردم جهان را به یکدیگر پیوند می زند، ریشه این پیوند را در وجود مشترکات فرهنگی دانستند که میان ملتها می تواند وجود داشته باشد. ایشان در ادامه این بحث افزودند بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی تلاش داشته است تا با گره زدن مشترکات فرهنگی دو ملت ایران و آلبانی مردمان این دو کشور را بیش از پیش به یکدیگر نزدیک سازد و این مشترکات فرهنگی را به هر دو ملت و هر دو کشور معرفی کند و حضور 12 ساله بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در آلبانی موید همین مطلب است. همچنین در این گفتگوی زنده نماینده فرهنگی کشورمان به ارتباط بسیار خوب و نزدیک این بنیاد با اندیشمندان و متفکرین فرهیخته جامعه آلبانی اشاره نمودند که در بسیاری از نشستها و سمینارهای علمی فرهنگی این بنیاد در کنار این بنیاد و همکار آن بوده اند.

      

در این برنامه زنده مجری برنامه با نمایش بخشهایی از آثار و منشورات فرهنگی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی به کتاب منظومه شعری کربلا و دیوان شعر دو زبانه فارسی آلبانیایی تخیلات هر دو از آثار شاعر مسلمان و فارسی گوی آلبانی نعیم فراشری و از قهرمانان ملی این کشور اشاره نمود که توسط بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی پیشتر به زیور طبع آراسته گردیده بود. نمایش این آثار نعیم همراه بود با پخش گوشه هایی از گفتارهای یکی از بزرگترین اندیشمندان آلبانی "اکرام چابی" در خصوص شخصیت نعیم و آثار و رابطه وی با زبان فارسی و فرهنگ ایرانی.
شایان ذکر است در میان این گفتگوی زنده  بخشهایی از فیلم هفت رخ فرهنگ ایران نیز به نمایش درآمد.


شایان ذکر است طی سالیان اخیر تعاملات رسانه ای و خصوصا حضور در شبکه های تلویزیونی آلبانی از سوی نمایندگی فرهنگی کشورمان در این کشور که با عنوان بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در تیرانا فعالیت می نماید رشد چشمگیری داشته است.


1387/04/27    /    شماره : ٥٢٤٩٣١    /    تعداد نمایش : ٨٦٩