دوشنبه ٠٧ مهر ١٣٩٩
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 797537
 بازدید امروز : 490
 کل بازدید : 1965541
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.8282
ساعت
اخبار > تاسیس و راه اندازی کتابخانه دینی تکیه شهر جیروکاسترا


  چاپ        ارسال به دوست

تاسیس و راه اندازی کتابخانه دینی تکیه شهر جیروکاسترا

پنجشنبه 13 تیرماه سالجاری نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در آلبانی که با نام بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در این کشور فعالیت می نماید در راستای تاسیس و راه اندازی کتابخانه های تکایای مسلمانان بکتاشی این بار در شهر تاریخی جیروکاستر در جنوب آلبانی کتابخانه یکی از تکایای کهن و تاریخی این شهر را با حمایت کمیته مطالعات و تحقیقات مجمع جهانی اهل بیت (ع) تاسیس و راه اندازی نمود.
در جریان این راه اندازی آقای رضا کرمی نماینده فرهنگی کشورمان و رئیس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن حضور در تکیه جیروکاسترا در دیدار و گفتگو با بابا  اسکندر درویشی روحانی این تکیه مجموعه ای ارزشمند شامل صدها جلد کتاب دینی فرهنگی و نیز مرتبط با ایران اسلامی را که همگی به زبان آلبانیایی بودند به همراه یک دستگاه رایانه به این تکیه اهدا نمود. در این دیدار که آقای سوریا جلای دبیرکل مرکز جهانی بکتاشیه و بابا صادق ایبرو روحانی تکیه شهر ولورا نیز حضور داشتند روحانی تکیه شهر جیروکاسترا ضمن تشکر و قدردانی از این اقدام آنرا گویای توجه و اهتمام نمایندگی فرهنگی کشورمان درحوزه ارتقاء معرفتی تکایا و مراجعین به آن دانست.
شایان ذکر است این اقدام که چهارمین مورد از راه اندازی و تاسیس کتابخانه ای تکایا می باشد با هدف بازگرداندن جایگاه علمی و معرفتی به این تکایا که روزگاری مهد مباحثه و عرفان در این کشور بوده اند با حمایت کمیته مطالعات و تحقیقات مجمع جهانی اهل بیت (ع) صورت پذیرفت.


1387/04/20    /    شماره : ٥٢٤٧٤٦    /    تعداد نمایش : ٧٩٧