يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی (49%)

42

خوب (12%)

10

متوسط (4%)

3

ضعیف (35%)

30


تعداد کل اراء :(85)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 721416
 بازدید امروز : 227
 کل بازدید : 1767263
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.1094
ساعت
اخبار > دیدار و بازدید آقای پروفسور دکتر رجب میدانی رییس جمهور سابق آلبانی از نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در آلبانی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار و بازدید آقای پروفسور دکتر رجب میدانی رییس جمهور سابق آلبانی از نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در آلبانی

 آقای پروفسور دکتر رجب میدانی رییس جمهور سابق آلبانی در روز جمعه 20/2/87 با آقای رضاکرمی نماینده فرهنگی ج.ا.ایران و رییس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی، در محل نمایندگی فرهنگی دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار ابتدا آقای کرمی رییس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن خیر مقدم و اظهار خشنودی از دیدار و بازدید ایشان از نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران که در قالب بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی فعالیت می نماید، و تشکر از توجه و حضور آقای دکتر رجب میدانی رییس جمهور سابق آلبانی در برنامه های مختلف علمی و فرهنگی نمایندگی، گزارشی از فعالیت های علمی و فرهنگی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی و همکاری های فی مابین این بنیاد و مراکز علمی و آکادمیک آلبانی ارائه نمودند و هدف از تاسیس بنیاد فرهنگی مذکور را تلاشی دو سویه به منظور تقویت همکاری ها و تعاملات و مناسبات فرهنگی دو کشور دانستند.
آقای دکتر رجب میدانی عضو آکادمی علوم آلبانی و رییس جمهور سابق آلبانی در این دیدار و گفتگوی صمیمی ضمن تقدیر از خدمات رییس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی، حضور و فعالیت ایشان را فرا دیپلماتیک دانستند و از بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی به عنوان یک مرکز فرهنگی بسیار فعال و پر نفوذ در این کشور یاد کرد و بیان داشت مردم آلبانی و خصوصا اقشار فرهنگی  و دانشگاهی و آکادمیک با شناختی که از سابقه تاریخی و کهن فرهنگ ایرانی دارند، پذیرای این حضور بوده و همواره آن را به خود نزدیک می دانند.
آقای کرمی در این دیدار به عنوان رییس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی و "مدیر مسئول فصلنامه علمی و فرهنگی پرلا" که از نشریات علمی و فرهنگی معتبر در آلبانی می باشد، رسما از آقای دکتر رجب میدانی که خود از شخصیت های برجسته علمی و آکادمیک است جهت حضور و عضویت در"شورای عالی نظارت علمی فصلنامه علمی و فرهنگی پرلا" دعوت بعمل آوردند که مورد استقبال و قبول ایشان واقع گردید و وی علاقمندی خود را در تداوم همکاریهای علمی و فرهنگی ابراز داشت و از آن به عنوان حرکتی ارزشمند در فراهم سازی و تقویت زمینه های مشترک فرهنگی میان دو کشور یاد كرد.
شایان ذکر است با توجه به میزان مقبولیت بسیار بالای علمی فصلنامه پرلا در جامعه فرهنگی آلبانی و در میان اندیشمندان و روشنفکران این کشور، پیشنهاد تشکیل شورای عالی نظارت علمی فصلنامه پرلا قبلا توسط نماینده فرهنگی کشورمان مطرح گردیده که در این شورا روسای آکادمی علوم کشور های مقدونیه و نیز کوزوو عضو خواهند بود و حضور ایشان در شورای نظارتی مذکور اعتبار مضاعفی برای تداوم حرکت فرهنگی بنیاد و ارتقای سطح علمی و فرهنگی فصلنامه مذکور خواهد بود. ایشان از گزینه های مورد نظر برای ریاست آکادمی علوم آلبانی بوده اند.
در پایان از سوی نماینده فرهنگی کشورمان و رئیس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی هدیه ای از صنایع دستی ایران به رسم یادبود اهداء گردید.


 


1387/04/10    /    شماره : ٥٢٤٤١٠    /    تعداد نمایش : ٧٤٦