دوشنبه ٠٧ مهر ١٣٩٩
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 797568
 بازدید امروز : 536
 کل بازدید : 1965587
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.0937
ساعت
اخبار > ملاقات با رئیس جدید آکادمی علوم آلبانی


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات با رئیس جدید آکادمی علوم آلبانی

چهارشنبه 29 اسفند 1386 آقای رضا کرمی نماینده فرهنگی کشورمان و رئیس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در تیرانا با آقای " تکی بیچوکو" رئیس جدید آکادمی علوم آلبانی که اخیرا از سوی رئیس جمهور این کشور به این سمت منصوب شد ه است در دفتر ایشان در آکادمی علوم آلبانی دیدار و ملاقات داشتند.
در این دیدار که آقای شهروز فلاحت پیشه کارشناس فرهنگی این نمایندگی نیز حضور داشتند آقای کرمی نماینده فرهنگی کشورمان ضمن بیان اجمالی معرفی فعالیتهای نمایندگی فرهنگی کشورمان که با نام بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در این کشور فعالیت می نماید سطح گسترده همکاری آکادمی علوم آلبانی با این بنیاد را در سالیان اخیر یادآور شدند و ابراز امیدواری نمودند در مدیریت جید این آکادمی بر تداوم و گسترش روزافزون این روابط فی مابین افزوده گردد.
آقای " تکی بیچوکو" رئیس جدید آکادمی علوم آلبانی نیز ضمن استقبال بسیار گرم خود در این دیدار با تقدیر از فعالیتهای بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در آلبانی بر تداوم آن و امکان گسترش روابط فی مابین آکادمی علوم آلبانی و بنیاد فرهنگی سعدی تاکید کردند.
شایان ذکر است تاکنون نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی با مشارکت آکادمی علوم آلبانی اقدام به برگزاری سمینار های علمی و فرهنگی متعددی در این کشور نموده است . همچنین در ترکیت هیات تحریریه فصلنامه علمی فرهنگی پرلا از منشورات فرهنگی این نمایندگی نیز جمع قابل توجهی از اعضای آکادمی علوم آلبانی همواره حضور داشته اند.
همچنین در این دیدار نماینده فرهنگی کشورمان ضمن ارائه آخرین منشورات فرهنگی نمایندگی فرهنگی کشورمان به رئیس جدید آکادمی علوم آلبانی، هدیه ای از صنایع دستی ایرانی را نیز به رسم یادبود و تبریک به ایشان اهداء نمودند.
شایان ذکر است  اخیرا با تلاشهای سفارت محترم کشورمان در آلبانی تفاهم نامه ای میان آکادمی علوم آلبانی و فرهنگستان علوم ج.ا.ایران به امضا رسیده است که متعاقب آن با هماهنگی های انجام گرفته و در میزبانی نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی، هیاتی از آکادمی علوم آلبانی در پاییز سال 86 دیدار و بازدیدی از فرهنگستان علوم کشورمان داشتند.


 


1387/04/10    /    شماره : ٥٢٤٣٩٤    /    تعداد نمایش : ٩٧٨