يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی (49%)

42

خوب (12%)

10

متوسط (4%)

3

ضعیف (35%)

30


تعداد کل اراء :(85)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 721420
 بازدید امروز : 231
 کل بازدید : 1767267
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 1.3281
ساعت
اخبار > عرضه لوح فشرده موسیقیایی اشعار مولانا به زبان آلبانیایی به مناسبت سال مولانا


  چاپ        ارسال به دوست

عرضه لوح فشرده موسیقیایی اشعار مولانا به زبان آلبانیایی به مناسبت سال مولانا

نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در آلبانی که با عنوان بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در این کشور فعالیت می نماید آذرماه سالجاری به مناسبت نامگزاری سال 2007  به نام سال جهانی مولانا که از سوی یونسکو اعلام گردیده بود و در ضمن سمینار منطقه ای مولانا در بالکان که در 26 آذرماه سالجاری به همین مناسبت و توسط این نمایندگی در تیرانا برگزار شد، لوح فشرده ای از اشعار شاعر و عارف بزرگ ایرانی مولانا را به زبان آلبانیایی برای علاقمندان فرهنگی جامعه آلبانی عرضه نمود. این لوح فشرده در طرحی زیبا همراه با چکیده ای از زندگینامه این شخصیت برجسته جهانی ادب فارسی مورد اقبال و توجه بسیاری قرار گرفت.
این اشعار که توسط گروهی از برجسته ترین خوانندگان آلبانیایی به شکل موزون و در پس زمینه موسیقی ایرانی خوانده شده است برگرفته از ترجمه آلبانیایی دو کتاب گزیده "دیوان مثنوی" و "دیوان شمس تبریزی"  است که هر دو این آثار نیز مجددا به همین مناسبت توسط این نمایندگی ترجمه و به زیور طبع آراسته گردیده بود .
شایان ذکر است نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در آلبانی امسال در سمینار منطقه ای مولانا در بالکان و به مناسبت سال جهانی مولانا ضمن برگزاری این سیمناری منطقه ای و عرضه بیش از دهها مقاله به زبان آلبانیایی از زبان دهها سخنران و اندیشمند شرکت کننده از داخل و خارج از آلبانی ، دو کتاب ارزنده از مولانا و نیز لوح فشرده مذکور را نیز ارائه نمود و این گستره عملکرد فرهنگی دارای چنان بازتابی در رسانه های این کشور بود که تا هفته ها بعد از سمینار اخبار آن همچنان منتشر و نمایش داده می شد.


1386/11/22    /    شماره : ٥٢١٣٠٦    /    تعداد نمایش : ٦٣٦