يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی (49%)

42

خوب (12%)

10

متوسط (4%)

3

ضعیف (35%)

30


تعداد کل اراء :(85)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 721421
 بازدید امروز : 232
 کل بازدید : 1767268
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 1.0625
ساعت
اخبار > بازدید هیات سرپرستی کمیته امداد خمینی (ره)از نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در آلبانی


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید هیات سرپرستی کمیته امداد خمینی (ره)از نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در آلبانی

یکشنبه 14 بهمن ماه سالجاری هیات سرپرستی کمیته امداد خمینی (ره) آقای عسگر اولادی نماینده محترم ولی فقیه در این کمیته و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، آقای انواری رئیس محترم این کمیته و نیز تنی دیگر از مسئولان این نهاد و با همراهی آقای اقبالی سفیر محترم ج..ایران در تیرانا ضمن حضور در نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران از نزدیک با فعالیتهای این نمایندگی که با نام بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در آلبانی فعالیت می نماید آشنا گردیدند.
در این بازدید آقای کرمی نماینده فرهنگی کشورمان و رئیس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در تیرانا ضمن بیان گزارشی از فعالیتهای فرهنگی و دینی این نمایندگی در کشور آلبانی حضور هیات کمیته امداد خمینی (ره) در این کشور را فرصتی مناسب و مغتنم برای جمهوری اسلامی ایران دانستند و با تقدیر از آن ابراز امیدواری نمودند نتایج حاصل از این سفر برای هیات مذکور دستاوردی دوسویه برای دو کشور ایران و آلبانی داشته باشد. در این ملاقات و بازدید آقای عسگر اولادی ضمن تقدیر و ابراز شگفتی از گستره فعالیتهای نمایندگی فرهنگی کشورمان در آلبانی در دو حوزه فرهنگی و دینی و خصوصا نقش آن در رابطه با علویون در این کشور و برنامه های آتی آن ، نوع فعالیتها و عملکرد این نمایندگی را متفاوت و برجسته ارزیابی نمودند و ابراز امیدواری کردند با توجه خاص به موضوع مهم برنامه ریزی و استراتژی ، هر روز بیش از گذشته شاهد نشر و گسترش معارف تمامی خاندان اهل بیت (ع) همچنان که تاکنون شاهد آن بوده ایم از طریق فعالیتهای این نمایندگی در آلبانی باشیم. ایشان خاطرنشان ساختند این افزایش آگاهی های دینی موجبات شکوفایی ، انسجام و وحدت بیشتر اسلامی میان آحاد مسلمانان این کشور را بیش از آنچه هست فراهم می سازد . ضمنا ایشان در خاتمه با تبریک اعطای عنوان " شهروند افتخاری فراشر" از سوی دولت آلبانی به نماینده فرهنگی کشورمان در این کشور برای ایشان و مجموعه کاری این نمایندگی آرزوی موفقیت نمودند .
 همچنین در این دیدار آقای انواری نیز در ادامه سخنان آقای عسگر اولادی ضمن تاکید بربسترسازی فرهنگی ، آن را امری بسیار مهم و حتی پیش نیاز برای امکان گسترش روابط سیاسی و اقتصادی دانستند و بر اهمیت و توجه به آن تاکید خاص داشتند .
شایان ذکر است هیات بلند پایه کمیته امداد امام خمینی (ره) در سفری چهار روزه به کشور آلبانی که با تلاش سفیر محترم  و نیز پی گیری های جدی نمایندگی فرهنگی کشورمان طی جلساتی در تهران تحقق یافت، این هیات ضمن ملاقات با شخصیتهای فرهنگی ، دینی و سیاسی و بازدید از مراکز و نهادهای مختلف در این کشور از نزدیک با فضای فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی حاکم بر جامعه آلبانی و توانمندی های نهادهای فعال ج.ا.ایران در این کشور آشنا گردیدند .
ضمنا تقارن این سفر با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی فرصتی مغتنم پدید آورد که طی برنامه ای ویژه به مناسبت 12 بهمن سالروز ورود امام خمینی (ره) که به همت سفارت ج.ا.ایران در آلبانی و بامشارکت نمایندگی فرهنگی کشورمان برگزار گردید ، خانواده های ایرانی از حضور این هیات و سخنان جناب آقای عسگراولادی نماینده محترم ولی فقیه در کمیته امداد امام خمینی (ره) یار همراه انقلاب و  امام راحل (ره) بهره مند گردیدند .
 


1386/11/15    /    شماره : ٥٢١٠١٤    /    تعداد نمایش : ٦١٨