دوشنبه ٠٧ مهر ١٣٩٩
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 797536
 بازدید امروز : 489
 کل بازدید : 1965540
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.3906
ساعت
اخبار > حضور بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در نمايشگاه بين المللي کتاب تيرانا (2005)


  چاپ        ارسال به دوست

حضور بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در نمايشگاه بين المللي کتاب تيرانا (2005)

 برگزاری نمایشگاه های کتاب و ارائه آخرین دستاورد های علمی و فرهنگی درحوزه چاپ و نشر کتاب از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این موضوع علاقمندان و مخاطبان بسیاری در اقشار مختلف جامعه دارد. در کشور آلبانی نیز هر سال نمایشگاهی جهت ارائه آخرین دستاورد های علمی و فرهنگی در حوزه چاپ ونشر کتاب در این کشور برگزار می گردد . هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب آلبانی در سال 2005 درتاریخ 13 آبان  1384 طی یک مراسم رسمی با حضور وزیر فرهنگ و جهانگردی آلبانی و سایر شخصیت های سیاسی ، علمی و فرهنگی آلبانی و حضور موسسات فرهنگی و ناشران داخلی و خارجی در مرکز سالن نمایشگاه های تیرانا افتتاح گردید . این نمایشگاه که با مساحتی حدودا 3000 متر مربع و با حضور بیش از 130 موسسه و مراکز انتشاراتی داخلی و نیز حضور 35 ناشر خارجی از کشور های  ایتالیا، بلغارستان ، صربستان ،کوزوو ، مقدونیه ، و... برگزار و تعداد بیش از 20000 عنوان کتاب در معرض بازدید مخاطبان و علاقمندان قرار گرفت .بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی به منظور معرفی و ارائه آخرین دستاورد های فرهنگی خود در حوزه چاپ و نشر کتاب و نیز ارائه نمایشگاهی از فعالیت های ده ساله بنیاد ، اقدام به اختصاص مکانی مناسب برای حضور در این نمایشگاه نمود .

حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب آلبانی برای اولین بار توسط بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی و ارائه آثار و منشورات جدید و نیز مجموعه ای از منشورات فرهنگی بنیاد در ده سال گذشته ، بسیار مورد توجه و بازدید مخاطبان و علاقمندان قرار گرفت بگونه ای که بازدید عموم مخاطبان و  مردم از غرفه بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی قابل توجه و چشمگیر بود . حضور شخصیت های مهم سیاسی و فرهنگی در این نمایشگاه و بازدید از غرفه بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی و حضور در آن از جلوه ویژه ای برخوردار بود. وزیر فرهنگ و جهانگردی آلبانی آقای فاطمیر لسکای طی یک بازدید از غرفه بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی و حضور در آن از خدمات بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی تقدیر نمودند و نسبت به چاپ آثار نعیم فراشری و خصوصا چاپ نفیس کتاب ارزشمند " دیوان کربلا " بسیار ابراز خشنودی نمودند . در بازدید جناب آقای بی آزار سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در آلبانی ، ایشان ضمن تبریک و اظهار خشنودی از موفقیت و حضور بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در نمایشگاه بین المللی کتاب آلبانی ، خواستار تداوم این نوع فعالیت ها شدند. حضور شخصیت های مهم دینی و فرهنگی نظیرآقای یانا لاتوس رهبر مسیحان آلبانی و نیز آقای پروفسور جواهر اسپاهیو  مشاور فرهنگی رییس جمهوردر این نمایشگاه و بازدید از غرفه بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی و حضور در آن از جلوه ویژه ای برخوردار بود .

 از برنامه های جانبی و نمایشگاهی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی نمایش ویدئو کلیپ و فیلم مستند "ایران سرزمین محبوب من " به صورت تلویزیونی بود که بسیار مورد استقبال  مخاطبان و مراجعه کنندگان قرار   می گرفت . لازم به ذکر است این فیلم در سال گذشته توسط بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در شبکه تلویزیونی جی لی ویزیون آلبانی به نمایش گذاشته شد .
از دیگر برنامه های ویژه بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در نمایشگاه بین المللی آلبانی، برگزاری کنفرانس و نشست علمی اعضا هیئت تحریریه فصلنامه علمی فرهنگی پرلا در محل سالن کنفرانس های نمایشگاه کتاب بود که با حضور اندیشمندان و صاحبنظران علمی و فرهنگی برگزار گردید ( برای مشاهده مشروح این نشست اینجا را کلیک کنید).
به لحاظ حضور موثر وفعال بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی در هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب آلبانی ، شبکه های تلویزیونی دولتی آلبانی TVSH و شبکه تلویزیونی SHIJAK اقدام به تهیه و ضبط گزارش نسبتا جامع ای از مجموعه نمایشگاهی و آثار و منشورات بنیاد نموده و شبکه تلویزیونی ملی SHIJAK  اقدام به انجام یک مصاحبه تلویزیونی با آقای کرمی رییس بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی نمود .


1384/09/22    /    شماره : ٣٢٤٨٦٠    /    تعداد نمایش : ٦١٥