جمعه ٣٠ مهر ١٤٠٠

صفحه اصلی|فارسی|العربیة|English
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی فرهنگ و تمدن ایران اسلامی در ایتالیا

در دیدار مدیر انتشارات ایل چرکیو رُم با رایزن فرهنگی کشورمان، توافق شد فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و چهره معاصر آن در ایتالیا معرفی شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آدولفو مورگانتی (Adolfo Morganti)، مدیر انتشارات ایل چرکیو (Il Cerchio) و مسئول دوره تخصصی گفتمان بینادینی و روابط بین‌الملل دانشگاه و مؤسسه عالی علوم دینی «سن مارینو» با حضور در رایزنی فرهنگی ایران در شهر رُم با محمدتقی امینی، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار کرد.

در  آغاز این دیدار، کتاب «ایران مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان» که ترجمه و نشر آن در قالب طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و از برنامه‌های مصوب سال 1400 رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا است، معرفی شد.

در ادامه این دیدار مقرر شد؛ از برگردان ایتالیایی کتاب «سی حکایت از گنجینه ادبیات کهن پارسی» که در قالب طرح تاپ، با مشارکت انتشارات ایل چرکیو ترجمه و منتشر شده در قالب یک وبینار یا نشست حضوری رونمایی شود.

همچنین تأکید شد؛ رایزنی فرهنگی ایران  در ایتالیا، انجام مصاحبه‌هایی با آرا شاوردیان، نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی ایران، کشیش گریگوریس نرسسیان از کلیسای ارامنه تهران یا دیگر نمایندگان مذهبی و سیاسی ارامنه در ایران را هماهنگ کنند تا در نشریه مطالعات گفتمانی، بینافرهنگی و جغرافیای سیاسی که مورگانتی، مدیرمسؤل آن است، خروجی‌ها همراه دیگر محتوا در خصوص اماکن مذهبی ارامنه در ایران و ... در قالب یک ویژه نامه انتشار یابد.

 

در این دیدار توافق شد؛ پس از رفع ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ناظر بر فاصله گذاری اجتماعی ناشی از همه گیری در ایتالیا، مجموعه برنامه‌های مشارکتی معرفی فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و چهره معاصر آن به میزبانی دانشگاه و مؤسسه عالی علوم دینی سن مارینو برگزار شود.


١٦:٥١ - 1400/03/11    /    شماره : ٧٦٩٨٤٨    /    تعداد نمایش : ٢٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج