جمعه ٠٤ مهر ١٣٩٩

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

اخراج نویسنده و سیاستمدار اسلام‌ستیز آلمانی از حزب سوسیال دموکرات

تیلو زاراتسین، نویسنده و سیاستمدار اسلام‌ستیز آلمانی به دلیل اظهارات نژادپرستانه و انتشار آثار ضد اسلامی، از حزب سوسیال دموکرات آلمان اخراج شد. او در حالی از این حزب اخراج شده است که رهبران حزب سوسیال دمکرات پیش‌تر، سه بار تلاش کرده بودند تا تیلو زاراسین را از حزب کنار بگذارند و در این زمینه موفق نبودند.

حزب سوسیال دموکرات روز جمعه رسما اخراج زاراتسین از این حزب را اعلام کرد. در حکم بالاترین مرجع قضایی حزب سوسیال دموکرات آمده است:« زاراتسین از این پس دیگر عضو حزب سوسیال دموکرات نخواهد بود. اخراج او در راستای حفاظت از اعتبار حزب صورت گرفته است.»

اندکی پس از انتشار خبر اخراج زاراتسین از حزب سوسیال دموکرات، لارس کلینگ‌بایل، دبیرکل این حزب نیز با انتشار یک پست توییتری اعلام کرد: «با اخراج زاراتسین از حزب سوسیال دموکرات، پرونده او در این حزب به پایان رسیده است. بنابراین او از این پس نمی‌تواند نظرات نژادپرستانه و ضداسلامی خود را به عنوان سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات بیان کند. بهتر است زاراتسین این حکم را بپذیرد و به نظر سایر اعضای حزب احترام بگذارد.»

این در حالی است که زاراتسین در نخستین واکنش به حکم اخراجش اعلام کرد که علیه تصمیم بالاترین مرجع قضایی حزب سوسیال دموکرات به شکل قانونی اقدام خواهد کرد.

تیلو زاراتسین پس از انتشار چند اثر نژادپرستانه و همچنین اظهارات مناقشه‌برانگیز علیه مهاجران و مسلمانان، مورد انتقاد بسیاری از اعضای حزب سوسیال دموکرات قرار گرفت. او با نگارش کتاب “آلمان خودش را از بین می‌برد” و انتشار تئوری‌هایش درباره سیاست‌های پناهندگی در سال ۲۰۱۰، باعث ایجاد موجی از خشم و بحث در جامعه آلمان شد. با این وجود، هیچ یک از آثار او به اندازه کتاب "تصرف خصمانه" مناقشه‌برانگیز نشد. آرا و عقاید ضد اسلامی مطرح شده در این کتاب نه‌تنها با انتقادات شدید اعضای حزب سوسیال دموکرات مواجه شد، بلکه اعتراض نمایندگان احزاب دیگر را نیز برانگیخت. این کتاب که در سال ۲۰۱۸، منتشر شده، نظرات نژادپرستانه‌ای در ارتباط با مسلمانان مطرح کرده است. البته زاراتسین بارها اتهام نژادپرستی را رد کرده است. او مدعی است که در سخنرانی‌ها و کتاب‌هایش تنها شرایط حال‌حاضر آلمان و اروپا را توصیف می‌کند.

منبع: زوددویچه

لینک گزارش:

https://www.sueddeutsche.de/politik/parteien-die-spd-ist-sarrazin-los-aber-das-drama-geht-wohl-weiter-dpa.urn-newsml-dpa-com-20090101-200731-99-988502 


٠٦:٥٤ - 1399/05/16    /    شماره : ٧٥٤٩٣٢    /    تعداد نمایش : ٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج