چهارشنبه ٠٢ مهر ١٣٩٩

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

اداره مسلمانان ازبکستان: دخالت متهورانه افراد غیر متخصص در امورشرعی در شبکه های اجتماعی، گام نهادن متهورانه در جهنم است.

اداره مسلمانان ازبکستان: دخالت متهورانه افراد غیر متخصص در امورشرعی در شبکه های اجتماعی، گام نهادن متهورانه در جهنم است.

سایت کمیته امور دینی ازبکستان  مقاله ای با عنوان "دخالت متهورانه افراد غیر متخصص در امورشرعی،  گام نهادن متهورانه در جهنم است" را به چاپ رسانده است این مقاله را اداره مسلمانان تهیه و ارائه داده است . و در  این مقاله آمده است  امروزه در فضای مجازی اینترنت و شبکه های اجتماعی ، اظهار نظر شهروندان در باره مسایل مذهبی بسیار گسترش یافته است و موجب واکنش های مثبت و منفی در بین مخاطبین گردیده و نسبت به این موضوع 

تاکید می شود که تعلیمات و تحصیلات دینی بسیار نازک و حساس است و لذا باید به ارزش ها و احساسات دینی احترام گذاشت و شهروندان ازبکستان علیرغم منسوبیت به اقوام و ملل باید به قانون اساسی ازبکستان اطاعت کنند و به حقوق، آزادی، شخصیت و ارزش های دیگران احترام گذارد. 

در این روزها برخی از افرادی که علم دینی ندارند در شبکه های اجتماعی اظهار نظر می کنند و در باره مسایل شرعی سخن می برند و مردم را زیر سوال می گذارند و ناراحت می کنند و این باعث می شود که مومن و مسلمانان از آنها شکایت کنند – می گوید سرویس مطبوعاتی اداره مسلمانان ازبکستان

متاسفانه افرادی که به این کار دست می زنند سرانجام کار خودشان را نمی دانند و فکر می کنند که آنها نیز همه چیز را می دانند ولی در واقعیت دیگران را به گمراهی دعوت می کنند و این مانند "من به کاروان سروری می کنم" گفتن شخص نابینای مادرزادی است. 

برای حمک یا فتوای شرعی براوردن از قرآن کریم یا حدیث شریف انسان باید مجتهد باشد یا این که به مقام علما رسیده باشد، به خصوص هیچ کس حق ندارد که با مطالعه کردن ترجمه معانی حدیث شریف به کسی "تو شخصی که در همین حدیث بیان می شود، هستی" بگوید.  

شایان ذکر است که در تعلیمات دین اسلام برای درست فهمیدن و نتیجه گرفتن از حدیث شریف، طلب های ذیل مشروط است:

1. دانستن زبان عربی در سطح عالی

2. فهمیدن حدیث بر اساس تعلیمات قرآنی

3. جمع کردن و مقایسه کردن حدیث های مربوط به یک موضوع

4. درست درک کردن سبب گفته شدن و هدف حدیث

5. آشنایی با هدف ثابت حدیث و دانستن تفاوت روش ها رسیدن به آن 

6. دانستن فرق مجاز و حقیقت برای درک حدیث

7. دانستن تفاوت اشیای غایب و حاضر و غیره.

شرع اسلام تغییر شدنی نیست، شرع اسلام حکم، محدودیت و مقایس دینی را در همه حوزه ها جهان روشن می کند و ممکن نیست که نمایندگان حوزه های دیگر بر اساس نگاه و بینش های خود موعظه کند.  


١١:١٠ - 1398/10/23    /    شماره : ٧٤٢٧٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج