چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی سعدی شیرازی ضمن تشکر از حضور شما منتظر پیشنهادها و نقدهای سازنده جنابعالی در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» و زیر منوی «ارسال پیام» می‌باشد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب این پایگاه چیست؟

عالی (49%)

42

خوب (12%)

10

متوسط (4%)

3

ضعیف (35%)

30


تعداد کل اراء :(85)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 713010
 بازدید امروز : 230
 کل بازدید : 1749759
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.0313
ساعت
اخبار > دیدار با رئیس دانشگاه اشکودرا


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار با رئیس دانشگاه اشکودرا

دوشنبه 10 خردادماه سالجاری شهروز فلاحت پیشه سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان با پروفسور دکتر "آرتان حاجی" رئیس دانشگاه اشکودرا و شهردار سابق این شهر دیدار و گفتگو داشت.
در این دیدار که در محل دفتر ریاست این دانشگاه انجام پذیرفت سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان با بیان خلاصه ای از فعالیتهای این نمایندگی طی حضور 16 ساله آن در کشور آلبانی حضور این نمایندگی را فرصتی برای شناخت صحیح دو فرهنگ ایران و آلبانی از یکدیگر دانست. فلاحت پیشه در ادامه این دیدار با معرفی ظرفیتهای طرف ایرانی در گسترش تعاملات فرهنگی و دانشگاهی، آمادگی نمایندگی فرهنگی کشورمان را در این مسیر اعلام و عزم جدی آن را در توسعه بیش از گذشته روابط خود با سطوح مختلف دانشگاهی و مراکز تحقیقات فرهنگی مستقر در دانشگاهها از جمله دانشگاه اشکودرا اعلام کرد.
پروفسور حاجی نیز در این دیدار ضمن اسقبال از تعامل با نمایندگی فرهنگی کشورمان درهای این دانشگاهها و بخشهای مطالعاتی و تحقیقاتی آن خصوصا در حوزه علوم انسانی، تاریخ و فرهنگ را  بر روی این نمایندگی باز دانست. وی این همکاری دو سویه را در مسیر تامین منافع دو طرف برشمرد. رئیس دانشگاه اشکودرا در این دیدار با استقبال از پیشنهاد سرپرست نمایندگی فرهنگی کشورمان به منظور مشارکت حداکثری علمی اساتید این دانشگاه در فصلنامه علمی فرهنگی پرلا از منشورات نمایندگی فرهنگی کشورمان با بیان شناخت کامل از این فصلنامه آنرا نماد جنبه علمی و جدی بودن نمایندگی کشورمان در عرصه فعالیتهای فرهنگی و علمی در آلبانی دانست.
 شایان ذکر است این دانشگاه با داشتن 6 دانشکده و یک مرکز آلبانی شناسی و بعنوان دومین دانشگاه مهم و مطرح آلبانی بعد از دانشگاه تیرانا دارای ظرفیتهای علمی بالایی   می باشد که در این دیدار با تائید رئیس این دانشگاه در آینده نزدیک مجموعه فعالیتهای فرهنگی علمی مشترکی در همکاری مستقیم با دانشکده های تاریخ ، ادبیات ، علوم اجتمای و نیز مرکز آلبانی شناسی این دانشگاه در راستای معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی انجام خواهد شد.
خاطر نشان می گردد اشکودرا واقع در شمال آلبانی مهمترین شهر در بخش شمالی این کشور و از مراکز مهم فرهنگی ، دینی و سیاسی در آلبانی می باشد .


١٩:١٧ - 1389/03/11    /    شماره : ٥٤٩٥٦٣    /    تعداد نمایش : ٨٨٢